Porozmawiajmy o Pana nowym projekcie związanym z odchudzaniem, zdrowym stylem życia - Dr Mandryk HOUSE - pasja, wiedza, doświadczenie.
Jest to innowacyjny projekt redukcji masy ciała, który zakłada indywidualne podejście do każdego pacjenta. Mieszkam z moimi gośćmi, edukuje, nadzoruję, wspólnie przygotowujemy posiłki i jesteśmy aktywni fizycznie. Z doświadczenia wiem, że osoby, które w przeszłości korzystały bądź korzystają z różnego rodzaju wczasów czy turnusów odchudzających, po powrocie do domu nie potrafią się odnaleźć i niestety występuje u nich efekt jo-jo. Mój projekt zakłada "symulację wczasów odchudzających" w warunkach domowych w komforcie SPA, a proponowana dieta uwzględnia zwyczaje żywieniowe pacjenta, jest łatwa w przygotowaniu i stanowi model żywienia w przyszłości - w pracy czy w domu.
Na potrzeby moich gości, zostało całkowicie przebudowane i wyposażone całe piętro (3 dwuosobowe pokoje, łazienka) jak również kuchnia oraz patio w ogrodzie. Do dyspozycji są również miejsca parkingowe przed i na posesji.
Dla bardziej wymagających gości została przygotowana oferta mobilnego SPA. Na miejscu będzie można skorzystać z takich zabiegów jak: karboksyterapia, mezoterapia antycellulitowa, mezoterapia Cytocare 532, mezoterapia osoczem bogatoplytkowym (wampirzy lifting) rewitalizacja skóry twarzy szyi i dekoltu, mezoterapia Profihlo, a także zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego (wypełnianie zmarszczek, powiększanie ust, wolumetria). Dobór odpowiedniego zabiegu nastąpi po dokładnej i indywidualnej analizie diagnostycznej przez mojego eksperta.
Pasja, wiedza, doświadczenia - proszę powiedzieć, co ma Pan na myśli?
Pasja - aktywną promocją i propagowaniem zdrowego trybu życia zajmuję się od kilkunastu lat. To zawsze było moją pasją. Już jako bardzo młody chłopak (podstawówka), należałem do szkolnego klubu sportowego, lata liceum - to lata spędzone w Miejskim Klubie Sportowym “Start” Lublin (lekkoatletyka - biegi na krótkim i średnim dystansie), studia to przygoda z kickboxingiem i amatorskie uprawianie kulturystyki i fitness, którą uprawiam do dziś dnia.
Wiedza - jestem absolwentem III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz Wydziału Farmaceutycznego AM/UM w Lublinie. Po skończeniu studiów przez 7 lat pracowałem w Katedrze i Zakładzie Farmakologii z Farmakodynamiką AM/UM w Lublinie, gdzie obroniłem z wyróżnieniem swoją pracę doktorską, i następnie rok w Zakładzie Zarządzania i Ekonomiki Farmaceutycznej UM. W latach 2008-2013 pełniłem funkcję kierownika Katedry Dietetyki Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie a od 2013 jestem adiunktem na Wydziale Nauk Społecznych i Nauk Medycznych WSNS w Lublinie.
Doświadczenie - pracując jeszcze w Katedrze i Zakładzie Farmakologii z Farmakodynamiką AM/UM w Lublinie byłem kierownikiem projektu badawczego "Badanie terapeutycznych aspektów zjawiska ketozy". Realizowałem programy badawcze w ramach DS. 21/08, prowadziłem wykłady, seminaria, sprawowałem opiekę nad magistrantami. Byłem wykładowcą na kursach specjalistycznych dla absolwentów UM. Jestem członkiem oraz przewodniczącym komisji egzaminacyjnych i konkursowych. Autorem wielu prac przeglądowych, doświadczalnych oraz sesji posterowych, organizatorem Ogólnopolskich Konferencji Naukowych, warsztatów, akademii, szkoleń oraz kursów. Od wielu lat jestem również zaangażowany w ogólnopolskie akcje medialne, w których występuje jako ekspert w sprawach profilaktyki nadwagi i otyłości. Niefarmakologicznym leczeniem otyłości zajmuję się od 2002 roku.
Panie Doktorze, dlaczego akurat dieta niskokaloryczna?
Dlatego, ponieważ taka dieta bardzo dobrze sprawdza się w przypadkach opornych na leczenie, nie obserwuje się wiotczenia mięśni. Podczas jej stosowania występuje obniżenie cholesterolu o około 20%, trójglicerydów o około 45%. Taka dieta obniża ciśnienie krwi i poprawia samopoczucie.
W moim, proponowanym programie żywieniowym (1 etap) dzienne spożycie kalorii waha się pomiędzy 600 kcal a 800 kcal. Później stopniowo je zwiększamy do 1800 kcal dziennie. Badania sugerują, że właśnie taka kaloryczność daje najlepsze efekty w długoterminowej redukcji masy ciała.
Dziękuję za rozmowę.
Dr n. farm. Marcin Mandryk - farmakolog, biegły sądowy z zakresu farmakologii, farmacji, badań środków odurzających i substancji psychotropowych. Propagator zdrowego stylu życia, wykładowca, który od wielu lat zaangażowany jest w ogólnopolskie akcje medialne, w których występuje jako ekspert w sprawach profilaktyki nadwagi i otyłości: TVP1 (Wiadomości, Teleekspress, program ”Ciało to niemało”), TVP Info, TVP3 Lublin („Dbaj o zdrowie”, "Panorama Lubelska", "Mamo, tato, co wy na to?"). Gość oraz prowadzący cykl programów o tematyce poradnikowej „Recepta na zdrowie” w ogólnopolskiej telewizji iTV.
Tekst pochodzi ze strony www.eurodieta.pl