Statystyki zabiegów medycznych na raty – na co najchętniej bierzemy kredyty?

Statystyki zabiegów medycznych na raty – na co najchętniej bierzemy kredyty?

Kredyt na dom, samochód czy wyposażenie mieszkania: pożyczyć pieniądze można w zasadzie na dowolny cel. Od niedawna pojawiła się również możliwość finansowania na raty różnego rodzaju procedur medycznych. Czy któryś z zabiegów medycznych dominuje w przypadku tej metody płatności?

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Kredyt na usługi medyczne może być szansą dla tych pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z leczenia, ale stan ich oszczędności na to nie pozwala. Taka sytuacja dotyczyć może, wbrew pozorom, całkiem dużego odsetka osób - procedury medyczne są bowiem dość kosztowne. Przykładowo, operacja plastyczna piersi wiąże się z kosztami przewyższającymi 10 000 zł, z kolei ceny operacji jaskry sięgają około 3 000 złotych.

Leczenie na raty dostępne jest w placówkach prywatnych, oferujących zarówno zabiegi, poprawiające stan zdrowotny pacjentów, jak i ich wygląd. Co częściej skłania pacjentów do wzięcia kredytu: względy estetyczne czy też może jednak ratowanie swojego zdrowia?

Jakie zabiegi medyczne są najczęściej opłacane na raty?

Okazuje się, że pacjenci korzystający z systemów ratalnych najczęściej decydują się na nie wtedy, kiedy chcą poprawić swój własny wygląd. Zapewne spowodowane jest to tym, że tego typu procedury raczej nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (opłacenie zabiegów chirurgii plastycznej zdarza się, ale w stosunkowo wąskim zakresie - dotyczy to np. rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii czy zabiegów poprawiających wygląd u osób po oparzeniach).

Pierwsze miejsce na liście zabiegów opłacanych na raty zajmuje odtwarzanie braków zębowych - stanowią one prawie połowę przyczyn brania kredytów na usługi medyczne. Uśmiech jest niejako wizytówką każdego z nas, nie dziwi więc, że w dobie swego rodzaju kultu młodości coraz więcej pacjentów pragnie posiadać pełne, estetyczne uzębienie. Popularność kredytów na implanty stomatologiczne związana może być też z ceną tych struktur: pojedynczy odtwórczy korzeń zębowy kosztuje bowiem około 3 do 4 tysięcy złotych.

Prawie na równi z wyżej wymienionymi lokują się procedury z zakresu chirurgii plastycznej. Wśród nich dominują zabiegi przeprowadzane u kobiet, a powiększanie piersi jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji w zakresie tej dziedziny.

Zapłacić w ratach można nie tylko za poprawienie swojej aparycji. Choć jest to zdecydowanie rzadsza przyczyna brania kredytów, to opłacenie leczenia stanów chorobowych jest możliwe w ten właśnie sposób. Operacje kręgosłupa, zaćmy czy protezowanie stawów: opłacić na raty można w zasadzie dowolny zabieg. Dlaczego pacjenci decydują się jednak na takie rozwiązanie, skoro wymienione procedury (i wiele innych) dostępne są w ramach opłacanej składki zdrowotnej? Prawdopodobnie chorych motywuje do tego to, że czasy oczekiwania na leczenie w publicznych placówkach nierzadko liczone są w latach, inną przyczyną może być to, że część nowoczesnych procedur - mimo posiadania wielu zalet - nie jest jednak refundowana przez NFZ.

Rosnąca popularność zabiegów medycznych na raty sprawia, że coraz prostsze staje się załatwianie formalności z nimi związanych. Powstają nawet portale, które nie dość, że mają w ofercie własne systemy ratalne, to jeszcze dysponują bazą lekarzy przeprowadzających rozmaite procedury lecznicze - przykładem takowego jest Kliniki.pl. Pacjenci mają możliwość wyboru zarówno placówki leczniczej, jak i ilości rat: w zależności od preferencji, płatność rozłożona może być od 3 do nawet 48 części. Nad całością procesu czuwa konsultant medyczny, dodatkowo - co przez wiele pacjentów zostanie zapewne uznane za dużą zaletę - wszelkie formalności kredytowe można załatwić przez Internet.


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…