Innowacyjny lifting twarzy Ulthera ujędrnia skórę w naturalny sposób. Nowatorstwo tej metody polega na wykorzystaniu energii fal ultradźwiękowych pod kontrolą unikalnej technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE. Wizualizacja tkanki podskórnej podczas zabiegu daje lekarzowi wgląd w obszar poddany działaniu ultradźwięków, zapewniając tym sposobem precyzję i skuteczność usługi. Urządzenie posiada unikatową głowicę charakteryzującą się podwójnym działaniem przetworników, dzięki czemu podczas zabiegu można skorygować również drobne zmarszczki w okolicy ust i w rejonie dolnych powiek. Lifting twarzy z użyciem aparatu Ulthera jest nowością, która nie ma odpowiednika wśród stosowanych obecnie technik zabiegowych. W odróżnieniu od nich oddziałuje nie tylko na kolagen i elastynę, ale także na powierzchniowy system mięśniowo-powięziowy (SMAS). Jak twierdzą przeprowadzający procedurę lekarze, jej rezultaty można porównywać jedynie z efektami, jakie uzyskuje się po operacji plastycznej. Przy użyciu urządzenia można wykonać nieinwazyjny lifting twarzy, czoła i brwi, a także ujędrnić powieki i okolicę oczu. Prócz tego pacjenci chętnie poddają się liftingowi szyi i podbródka, przeprowadzonemu tą techniką.
Jak działa Ulthera?
Zabieg Ulthera zmniejsza zwiotczenie skóry, podnosi ją i wyraźnie ujędrnia. Modelowanie twarzy cechuje się dużą precyzją, dając jednocześnie naturalny efekt. Odświeżenie wyglądu można uzyskać także poprzez zwiększenie napięcia skóry policzków, podbródka czy skorygowanie linii żuchwy. U pacjentów, którzy poddali się terapii na twarzy, uzyskano podniesienie brwi, co nadało im młodszy i bardziej świeży wygląd.
Podczas zabiegu lekarz przykłada do skóry głowicę emitującą skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych, które wnikają w głąb tkanek. Jednocześnie kontroluje głębokość działania fal, wywołując obkurczenie tkanek zarówno na powierzchownym, jak i głębokim poziomie. Zabieg nie jest bolesny – jedynie na początku pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, jednak wystarczy pół godziny wcześniej zażyć środek przeciwbólowy typu paracetamol. Osoby, które poddają się liftingowi na obszarze górnej wargi, otrzymują znieczulenie miejscowe lub stomatologiczne. W zależności od wybranej okolicy czas trwania procedury wynosi od 15 do 40 minut. Ulthera nie wymaga rekonwalescencji i zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. Efekt utrzymuje się co najmniej 18 miesięcy – jest to uzależnione od indywidualnych cech pacjenta i właściwości jego skóry.
Źródło: ultherapy.pl, ultherapy.com
Brzmi ekstra tylko tak sobie myślę a może ja akurat będę w tej mniejszości na którą to nie zadziała? I co wtedy? Kilka tys. do wyrzucenia. Zresztą teraz każdy poleca coś innego ulthera, ultraform (czy jakoś tak), sonoqueen a tak naprawdę nie wiadomo w czym jest różnica i co wybrać...
zabieg jest naprawdę fajny, moja skóra wygląda lepiej, i usłyszałam naprawdę wiele komplementów po zabiegu, ja miałam okazję robić zabieg u jednego z najlepszych lekarzy, z polecenia