Usunięcie poduszek Bichata – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Wyszczuplenie twarzy – to główny cel zabiegu, jakim jest usunięcie poduszek Bichata. Ta procedura chirurgiczna, wybierana przez kobiety i mężczyzn, uchodzi za skuteczną, przynoszącą szybki rezultat i co równie ważne: niepozostawiającą widocznych blizn. Przeprowadza ją chirurg plastyczny, dbając o najodpowiedniejszy efekt estetyczny.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Poduszki Bichata – co to?

Poduszki lub poduszeczki Bichata to ciało tłuszczowe znajdujące się w warstwie między mięśniami policzka. Jeśli są obfite, naturalnie sprawiają, że twarz jest pulchniejsza – bardziej owalna.

Poduszki Bichata widoczne są u dzieci, przez co ich buzia jest okrągła. Z wiekiem jednak twarz się wydłuża, rzecz jasna nie u wszystkich w taki sam sposób. Niektórzy zachowują okrągły kształt twarzy właśnie za sprawą bardziej obfitych poduszek Bichata.

Usunięcie poduszek Bichata – krok po kroku

Zabieg zawsze jest poprzedzony konsultacją medyczną w celu prawidłowego zakwalifikowania pacjenta. Operacje wykonuje się metodą chirurgiczną , dlatego ważne jest wykluczenie ewentualnych zaburzeń krzepnięcia i chorób dyskwalifikujących do zabiegu.

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe (najczęściej) lub ogólne (rzadziej).

Chirurg rozpoczyna zabieg od wykonania jedno- lub dwucentymetrowego nacięcia na wewnętrznej stronie policzka. Tym samym pacjent/pacjentka nie muszą obawiać się, że blizny pozabiegowe będą widoczne. Podczas zabiegu wycina się całą poduszeczkę Bichata lub jej część w celu poprawy konturu twarzy. Kolejnym, ostatnim krokiem jest zszycie nacięcia. Dokonuje się tego przy zastosowaniu rozpuszczalnych nici chirurgicznych.

Zabieg trwa około godzinę.

Po zabiegu – jaka rekonwalescencja po usunięciu poduszek Bichata?

Usunięcie tkanki tłuszczowej z wewnętrznej strony policzków wiąże się z pojawieniem się obrzęku, opuchlizny lub małych siniaków. Tkanki w jamie ustnej powinny zregenerować się po około 7-10 dniach, z kolei obrzęk znika po 2-3 tygodniach. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, powinno się stosować specjalny płyn do płukania jamy ustnej.

Przez kilka dni po zabiegu należy stosować miękką lub półpłynną dietę. W tym czasie pacjentowi/pacjentce może towarzyszyć ból, który udaje się uśmierzyć środkami przeciwbólowymi. Na obrzęki poleca się stosowanie zimnych okładów.

Po zabiegu nie wolno spożywać alkoholu i palić wyrobów tytoniowych przez około 3 tygodnie.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania poduszek Bichata

  • cukrzyca,

  • niewydolność nerek lub wątroby,

  • rozrusznik serca,

  • zaburzenia krzepliwości krwi,

  • rozpoczęte leczenie stomatologiczne,

  • ciąża i laktacja.

Efekty po usunięciu poduszek Bichata

Wykonturowana, smuklejsza i wyglądająca na wydłużoną twarz – oto efekty usunięcia poduszek Bichata.

Pierwsze efekty widać od razu po zabiegu, a ich pełnię obserwuje się po 2-3 tygodniach po ustąpieniu obrzęku. Usunięcie poduszek Bichata nie wymaga powtórzeń.


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Chirurgiczne zmniejszenie / modelowanie policzków

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 35

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…