"Bieżące statystyki otyłości i nadwagi w Polsce" to raport badawczy stworzony przez serwis potrafiszschudnac.pl i firmę badawczą Millward Brown na podstawie Interaktywnej mapy otyłości Polski. Przedstawia stan na drugie półrocze 2015 roku. Wtedy to 49,88% Polaków miało problem z otyłością lub nadwagą. W porównaniu do roku 2006 jest to wzrost aż o ponad 5 punktów procentowych. Prym w nadwadze i otyłości wiodą mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, pomorskiego i podkarpackiego, zaś najlepiej wypadają tu osoby z opolskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Warto przy tym zaznaczyć, że im większa nadwaga i otyłość, tym zazwyczaj większe problemy skórne.
Walczyć z nimi można za pomocą na przykład zabiegów z użyciem bandaży Arosha wykonanych z delikatnej bawełny. Nasączone są składnikami aktywnymi przenikającymi do ciała w trakcie terapii. Zalety takiego leczenia docenią zwłaszcza pacjenci posiadający widoczny cellulit, mający zbyt dużo tkanki tłuszczowej, potrzebujący wyszczuplić i wymodelować sylwetkę oraz pragnący zadbać o skórę poprzez jej nawilżenie i ujędrnienie.
Każdy zabieg z użyciem bandaży Arosha poprzedzany jest dokładnym peelingiem, zapewniającym lepszą przyswajalność aktywnych składników. Następnie wybrany obszar owija się odpowiednio dobranym rodzajem bandażu Arosha, po którego zdjęciu w ciało wmasowuje się krem o rewitalizujących właściwościach. Zabieg stosuje się przede wszystkim na biust, brzuch, nogi, ramiona oraz pośladki. Zaleca się wykonanie serii od 6 do 10 zabiegów, z częstotliwością do 3 razy na tydzień.
Rodzaje bandaży Arosha
Podstawowe rodzaje bandaży Arosha to Slim-Cel, Cel-Term i Quan-Drain.
Bandaże Arosha Slim-Cel
W ich składzie znajduje się wyciąg z kasztanowca, guarana oraz kofeina. Ich zadaniem jest przyspieszanie przemiany tłuszczów, aktywowanie procesu rozpadu lipidów, a także blokowanie pracy enzymów będących odpowiedzialnymi za gromadzenie się trójglicerydów w tłuszczowych komórkach. Poza tym Slim-Cel wyróżniają się działaniem przeciwzapalnym, wzmacniającym mikrokrążenie tkankowe, uszczelniającym włosowate naczynia i stymulującym drenaż limfatyczny. Ale i to nie koniec. Powyższy zestaw substancji czynnych pomaga także w zwiększaniu sprężystości i napięcia skóry oraz w szybszym pozbywaniu się toksyn z ciała.
Bandaże Arosha Cel-Term
Ich działanie opiera się o następujące składniki: kofeina, wyciąg z alg brązowych, wąkrota azjatycka oraz substancje rozgrzewające. Detoksykują organizm, pomagając w jego drenażu, wspierają usuwanie obrzęków oraz pozbywanie się toksyn z ciała. Przyspieszają spalanie tłuszczów, zwiększają sprężystość skóry, skutecznie usuwają rozstępy, zapobiegając powstawaniu nowych oraz stymulują fibroplasty do większego wytwarzania elastyny oraz kolagenu.
Bandaże Arosha Aqua-Drain
Ich wyróżnikiem jest obecność soli z Morza Martwego (w bardzo wysokim stężeniu). Jest bogata w sód, wapń, magnez, brom oraz jod. Wszystko to drenuje i ujędrnia ciało, rewitalizując oraz regenerując je. Składniki wspomagają również komórkową odnowę i znacznie poprawiają mikrokrążenie komórkowe.
Ostatecznymi efektami zabiegu z wykorzystaniem każdego z powyższych bandaży są: likwidacja cellulitu, redukcja zastoi wodnych w organizmie oraz zmniejszenie obwodu ciała w wybranym miejscu. Terapia też znacznie przyspiesza spalanie tłuszczów, likwidację ich złogów.
Koszt zabiegów bandażami Arosha
Zabiegi antycellulitowe z wykorzystaniem bandaży Arosha trwają każdorazowo od 45 minut do 1,5 godziny. Ich cena w Instytucie Zdrowia i Urody Medica SPA (Warszawa, Aleja KEN 53 lokal U9) to od 200 do 290 złotych, zależnie od wybranego obszaru i rodzaju bandaży. Klinika Urody Villa Dermetica z Krakowa (ulica Zakopiańska 110) wycenia zabieg bandażami Arosha na 170 złotych, Magia SPA Magdalena Borowa z Wadowic (ulica Lwowska 77) na 170-180 złotych, a Gabinet Chirurgii Plastycznej Barańscy z Słubic (ulica Krzywoustego 1) - na 160 złotych.
Przeciwwskazania do leczenia bandażami Arosha
Główne przeciwwskazania, które zmuszają do zupełnej bądź czasowej rezygnacji z zabiegów bandażami Arosha, to: ciąża, karmienie piersią, posiadanie zastawki bądź rozrusznika serca czy choroby płuc. Równie ważne, jeśli chodzi o dyskwalifikację z terapii, są kłopoty z sercem, zaburzenia krążenia krwi, alergie oraz stany zapalne żył. Jeśli pacjent cierpi na którąś z tych przypadłości, koniecznie powinien o tym powiedzieć osobie wykonującej zabieg.