Zagęszczanie włosów - metody

Pod pojęciem zagęszczania włosów kryje się wiele różnych sposobów, które pozwalają zwiększyć objętość fryzury. Niektóre z nich są jedynie zabiegami kosmetycznymi, które nie ukryją prześwitów przy skórze głowy. Najlepsze i najtrwalsze efekty daje chirurgiczne zagęszczanie włosów.

Data aktualizacji
Czas czytania
1 min.

Zagęszczanie włosów to zabieg kosmetyczny, który polega na doczepieniu sztucznych pasm do naturalnych kosmyków. Efektem takiej procedury jest zwiększenie objętości fryzury, jednak jedynie na długości włosów. Ewentualne prześwity przy skórze głowy, będące efektem łysienia, da się zniwelować jedynie podczas zabiegów medycznych. Opisujemy je poniżej.

Niechirurgiczne zagęszczanie włosów

Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych systemów zagęszczania włosów, które są alternatywą dla przeszczepów oraz peruk. Umożliwiają one uzupełnienie brakującego owłosienia bez przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Do kształtu głowy pacjenta dobiera się swego rodzaju protezę, która nie zaburza wzrostu naturalnych włosów. Daje ona za to pacjentowi komfort uprawiania sportu, farbowania czy stylizacji fryzury, co bywa problematyczne przy noszeniu peruki. Używane do produkcji protez włosy są w pełni naturalne, co zapewnia dobre efekty wizualne.

Zagęszczenie włosów metodą mikropigmentacji

Mikropigmentacja polega na podawaniu pod naskórek przy pomocy specjalnych igieł naturalnych pigmentów. Wstrzykiwane kolory stymulują mieszki włosowe, co pozwala na ich naturalne odtworzenie. Pigmenty zostają dopasowane do koloru włosów pacjenta oraz jego karnacji. Jest to możliwe dzięki wcześniej przeprowadzonemu testowi. Osoba poddają się zabiegowi sama decyduje o gęstości i kształcie linii włosów. Obecnie metoda ta jest uważana za najskuteczniejszą w walce z przerzedzaniem się włosów. Zabieg został stworzony w celu tuszowania łysiny, jak również ukrycia blizn i znamion. Czas jego trwania to od 1 do 3 godzin i obejmuje jedną, dwie lub trzy sesji. W niektórych przypadkach efekty widać już przy pierwszym wykonanym zabiegu.

Chirurgiczne zagęszczenie włosów

Przeszczep zazwyczaj stosuje się w sytuacjach, w których inne sposoby leczenia łysienia zawiodły. W zależności od wybranej metody, transplantacja polega na pobraniu włosów z owłosionych miejsc skóry głowy lub innych części ciała. W kolejnym etapie umieszcza się je w miejscach pozbawionych włosów. Na ostateczny efekt transplantacji trzeba poczekać minimum 6 miesięcy. Plusem zabiegu jest fakt, że zwykle już pojedyncza procedura pozwala osiągnąć zadowalające efekty. 

Źródła:

Inne przydatne linki


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Mikropigmentacja - zagęszczenie naturalnych włosów

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…