Zbyt krótkie wędzidełko napletka powoduje jego bolesne naciąganie podczas wzwodu. Nie tylko jest to niekomfortowe w czasie współżycia, ale także może powodować rozerwanie wędzidełka. Późniejsze samoistne gojenie się rany powoduje powstanie w tym miejscy blizny, co sprawia jeszcze większy ból i utrudnia stosunki. Warto więc poddać się ambulatoryjnemu zabiegowi podcięcia wędzidełka, który całkowicie i na zawsze rozwiązuje ten problem.
Zabieg plastyki wędzidełka prącia
Centrum Medyczne Enel-Med oferuje w swoim szpitalu m.in. operacje urologiczne, wśród których można wymienić wydłużenie zbyt krótkiego wędzidełka napletka. Ponadto z innych zabiegów przeprowadzane są tutaj: operacje stulejki, laparoskopowe operacje żylaków powrózka nasiennego czy operacje wodniaka jądra. Do kadry lekarskiej należy tutaj dr n. med. Bartosz Dybowski, specjalista urologii od 2009 roku, który swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Szpitalu Praskim oraz na zagranicznych kursach, np. w Klinice Urologii Radboud University Medical Center w Nijmegen w Holandii.
W Centrum Medycznym Malbad można poddać się z zakresu chirurgii narządów moczowo-płciowych plastyce krótkiego wędzidełka prącia, a także operacji rekonstrukcyjnego żołędzi, leczeniu skrzywienia prącia - wrodzonemu i nabytemu oraz operacjom zwiększającym grubość i długość penisa. Pacjentami z tego zakresu zajmuje się prof. nadzw. dr hab. n. med. Wojciech Perdzyński, specjalista chirurgii ogólnej i dziecięcej, posiadający bogate doświadczenie i umiejętności z zakresu urologii, zdobyte na zagranicznych stażach naukowych, m.in. w Japonii, USA oraz w Belgradzkim Ośrodku Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządów Moczowo-Płciowych.
Na zabieg wydłużenia krótkiego wędzidełka napletka można przyjść także do Centrum Medycznego Verita Med. Wśród innych leczonych tutaj chorób urologicznych można wymienić: stulejkę, nietrzymanie moczu, impotencję a także raka prostaty, prącia oraz łagodny rozrost prostaty. Lekarzem zajmującym się pacjentami jest tutaj dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka, specjalista urologii posiadająca certyfikat FEBU (Europejskiego Towarzystwa Urologicznego). Odbyła szkolenia i staże w zagranicznych ośrodkach, tj. Klinice Urologii Charite w Berlinie oraz w Klinice Nefrologii i Urologii w Mansoura (Egipt).
Pacjent, cierpiący z powodu krótkiego wędzidełka prącia, może poddać się także frenuloplastyce w Lecznicy Położniczo-Chirurgicznej Iatros. Specjaliści przeprowadzają tutaj także zabiegi usuwania wodniaków jądra, torbieli nasiennych i żylaków powrózka nasiennego oraz podejmują się leczenia stulejki czy kłykcin kończystych. Jednym z nich jest dr Jacek Łempicki, chirurg ogólny (I stopnia od 1982 roku) i urolog (II stopnia od 1991 roku), który swoje doświadczenie zdobywał na Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Praskim w Warszawie.
Centralny Szpital Kliniczny MSW posiada Klinikę Urologii i Urologii Onkologicznej, w której przeprowadzane są różnorodne zabiegi na układzie moczowo-płciowym. Można tu wymienić nie tylko elongację wędzidełka prącia, ale także elektroresekcję guzów pęcherza moczowego, usuwanie złogów z układu moczowego oraz leczenie schorzeń układu moczowo-płciowego (np. raka stercza). Do personelu medycznego należy tutaj dr Krzysztof Dębski, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1989 roku) oraz urologii (II stopnia od 1992 roku), który pomaga pacjentom także w prywatnym gabinecie urologicznym na terenie Warszawy.
Leczenie krótkiego wędzidełka prącia to jeden z zabiegów jakim można się poddać w Poradni Urologicznej mieszczącej się w Szpitalu Praskim pw. Przemienia Pańskiego. Z innych zabiegów można tu wymienić: operację stulejki, usunięcie cewnika, biopsję gruczołu krokowego TRUS czy elektrokoagulację zmian prącia i ujścia cewki moczowej. Na zabiegach pacjent spotka się tutaj z dr. n. med. Piotrem Marczyńskim, specjalistą chirurgii ogólnej (I stopnia od 1993 i II stopnia od 1997 roku) oraz urologii (II stopnia od 2000 roku), który swój fach urologiczny szlifował na stażach zagranicznych, np. w The Endoscopic Center w General Hospital of Slovenj Gradec w Słowenii (w latach 1997 i 1999) oraz Urology Department of the Institut Mutualiste Montsouris w Paryżu w 2001 roku.