Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Spis treści

Rozwiń spis treści 

Odrobina historii na temat powiększania penisa 

Penis i jego wielkość od zarania dziejów stanowi przedmiot zainteresowania zarówno kobiet, jak i samych mężczyzn. Dla zdecydowanej większości z nich jest niezaprzeczalnym symbolem męskości. Dlatego nie dziwi fakt, iż czasami staje się źródłem wielu kompleksów, silnie wpływających na psychikę i zadowolenie z życia danego mężczyzny.

O tym, jak ważną częścią ciała jest męski członek, można dowiedzieć się z wielu źródeł. Zagłębiając się w historię i kulturę czasów starożytnych, można się natknąć na liczne wzmianki o prąciu jako przedmiocie inspiracji artystów (malarstwo, rzeźba) czy wręcz kultu religijnego (fallicyzm). Kult falliczny to kult bogów związanych z płodnością, wyrażaną przy pomocy symboli męskiego członka w czasie wzwodu. Takie symbole umieszczano głównie w świątyniach, a czasami też przy placach lub drogach dużych miast. Fallicyzm był nurtem szeroko rozpowszechnionym w kulturach i tradycjach wielu krajów. Przykładem może być bóg płodności starożytnej Grecji, Priap, przedstawiany na malowidłach i rzeźbach jako mężczyzna z ogromnym prąciem. Co ciekawe, właśnie od greckiego boga płodności wywodzi się pojęcie medyczne priapizm, czyli bolesny i długotrwały, niezależny od woli mężczyzny wzwód prącia. Część tej kultury przetrwała do dziś – od lat 80-tych XX wieku w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych istnieje kościół św. Priapa.

Ponadto w starożytności kult falliczny rozpowszechniony był w krajach skandynawskich (bóg urodzaju i płodności Freyr), w starożytnym Egipcie (opowieść o Izydzie i Ozyrysie), a także często był spotykany w hinduizmie i buddyzmie. Na wielu egipskich ściennych malowidłach można odnaleźć wizerunki boga stworzenia Geb, przedstawiające uśmiechniętą sylwetkę wbijającą ogromnego penisa w niebo.

Tak szeroko rozpowszechniony w czasach starożytnych kult męskiego członka powodował, iż już w tamtych czasach ludzie starali się na różne sposoby powiększyć jego rozmiary. Przykładowo, w starożytnym Egipcie faraonowie przyczepiali do penisa specjalnie dobrane odważniki, które miały za zadanie rozciągnąć męski członek i tym samym zwiększyć jego długość. Wiązało się to z wieloma skutkami ubocznymi. Widać jednak dużą determinację wśród władców ówczesnego światowego imperium.

Nie tylko w starożytnym Egipcie praktykowano różne metody w celu powiększenia męskiego przyrodzenia. Wiele afrykańskich plemion miało w swej kulturze obrzędy związane ze zwiększaniem rozmiarów penisa, a zabiegi fizyczne wspomagało mieszanką różnych ziół i roślin. W ziołolecznictwie pewne sukcesy odnosili również Chińczycy, u których popularność zdobyły johimba i żeń-szeń, pozytywnie wpływające na przepływ krwi przez naczynia i erekcję. W czasach obecnych wiele z tych roślin znajduje zastosowanie w produkcji suplementów medycznych na potencję (np. viagra).

Ciekawe doniesienia na temat powiększania penisa pochodzą z krajów starożytnej Arabii, gdzie nie stosowano ani ziół ani narzędzi, tylko opracowaną specjalną technikę nazywaną Jelqiem. Stanowiła swoisty rytuał wkroczenia młodych mężczyzn w dorosłe życie i polegała na zestawie ćwiczeń mających za zadanie rozciągnąć penisa. Do dziś jest popularną techniką naturalnego powiększania prącia w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z bardziej drastycznych doniesień są te mówiące o zwyczajach panujących w Ameryce Południowej. W XVI wieku mężczyźni z plemienia Topinama w Brazylii pozwalali jadowitym wężom gryźć swoje penisy w celu powiększenia ich rozmiarów. Ta nieposkromiona "odwaga" Indian wskazuje, jak ważnym organem dla mężczyzn jest penis i ile są w stanie poświęcić, by zwiększyć jego rozmiary. Przykładów takich drastycznych metod jest o wiele więcej, ale opisanie ich wszystkich to materiał na zupełnie odmienny, samodzielny tekst.

Pewien przełom wśród metod nastąpił na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to skonstruowano specjalną pompkę do powiększania prącia. Wynalazcą tego ciekawego narzędzia był austriacki lekarz Otto Ledever. Pompkę zakładało się na członek i wpompowywało się doń powietrze. Wykorzystując efekt próżni, osiągano zwiększenie erekcji, a co za tym idzie, uzyskiwano większy rozmiar członka w zwodzie. Największą popularność „instrument do powiększania instrumentu” zdobył w latach 70-tych XX wieku, jednak korzyści płynące z jej stosowania nie były duże.

Razem z rozwojem medycyny estetycznej nastąpił rozwój medycznych sposobów powiększania męskiego przyrodzenia zapewniających konkretny efekt. Stan ten miał miejsce stosunkowo niedawno w latach 50-tych XX wieku, co wiąże się z pewnymi zmianami społecznymi po II wojnie światowej. Amerykańska antropolog Helen Fisher w swoich rozważaniach opisuje rozwój seksualności w krajach zachodnich po 1950 roku w następujący sposób: …wolność budzi u ludzi pragnienie, a w rezultacie zwiększa wymagania stawiane wobec partnerów i siebie – tym bardziej, że kobiety coraz częściej domagają się prawa do samostanowienia… . Obrazuje to pewien trend rodzący się w ówczesnym społeczeństwie, a rozwijający się w szczególny sposób w teraźniejszych czasach.

Procedury chirurgicznego powiększania penisa zostały opracowane w latach 80-tych XX wieku przez chińskiego chirurga Long Daochao. Co ciekawe, pierwsza rekonstrukcja męskiego członka przy operacji zmiany płci miała miejsce sporo lat wcześniej, w 1946 roku, i została wykonana przez dr Harolda Gilliesa. Prawdopodobnie pierwsze próby chirurgicznego powiększenia penisa miały miejsce na początku XX wieku, lecz były utrzymywane w tajemnicy.

Od roku 1991 chirurgia estetyczna narządów płciowych zaczęła rozwijać się w szybszym tempie, jednak nie odbywało się to pod nadzorem organizacji American Board of Plastic Surgery przy American Society of Plastic and Reconstructive Surgeons. Obecnie przeprowadzane są zabiegi medyczne polegające na operacyjnym bądź nieoperacyjnym powiększeniu prącia. Do metod operacyjnych należy zabieg polegający na uwolnieniu więzadła procowatego i wieszadłowego, które mocują dwa ciała jamiste do kości łonowej, co wpływa na wydłużenie tzw. uwolnienie penisa i jego wydłużenie. Inną metodą jest zabieg pogrubiania penisa przy użyciu tkanki tłuszczowej pacjenta oraz żelu kwasu hialuronowego (Macrolane). Ostatnia metoda jest najmniej inwazyjna i daje podobne efekty jak w przypadku powiększania penisa własnym tłuszczem.

Jak widać, powiększanie rozmiaru męskiego członka nie jest czymś nowym i nowatorskim. Historia pokazuje, że od zawsze mężczyźni odczuwali silne pragnienie posiadania większego penisa, a obecne osiągnięcia technologiczne dają im na to więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej.

Średni rozmiar penisa w Polsce i na świecie

Człowiek jest jedynym przedstawicielem spośród wszystkich ssaków, któremu tak bardzo na sercu leży rozmiar penisa. Mając na uwadze fakt, że średnia wielkość penisa w stosunku do całego ciała jest największa ze wszystkich naczelnych, jego rozmiar powinien zadowalać większość mężczyzn. Jednak często jest inaczej i znaczne grono męskiej płci zastanawia się nad tym, czy ich penis jest wystarczająco duży. Jako ciekawostkę można przytoczyć rozmiar największego rozmiaru prącia wśród ssaków, który należy oczywiście do największego przedstawiciela kręgowców, płetwala błękitnego i wynosi około 2,5 metra.

Na rozmiar penisa składają się dwie wielkości – długość i obwód. Nie ma wystandaryzowanych oficjalnych danych mówiących o średniej wielkości męskich członków. Podawane dane opierają się na nieoficjalnych badaniach różniących się często od siebie metodologią. Średnia długość ludzkiego członka wynosi około 13-15 cm, a typowy obwód to wielkość rzędu około 12,6 cm w czasie pełnej erekcji.

Mężczyzna rodzi się z penisem o wielkości 2,5-5,5 cm (średnia 3,5 cm). Przeprowadzone badania wykazały dodatnią korelację wielkości męskiego przyrodzenia między wiekiem ciążowym, natomiast nie stwierdzono zależności pomiędzy wielkością penisa noworodka a jego masą urodzeniową czy obwodem głowy. Następnie następuje powolny wzrost penisa w trakcie życia mężczyzny, znacznie przyspieszając i osiągając swój szczyt w trakcie okresu dojrzewania płciowego.

Wielkość penisa uwarunkowana jest genetycznie i etnicznie. Do dziś przeprowadzono wiele badań mających na celu określenie średniej wielkości penisa u mężczyzn na całym świecie. Jednym z nich było badanie opublikowane w 1996 roku przez Journal of Urology, określające wielkość penisa w trakcie wzwodu. Zgodnie z tym badaniem średnia długość penisa wynosiła 12,9 cm. Podobne badanie przeprowadzono cztery lata później, a jej wyniki nieco się różniły. Wykazano w nich, że średnia długość penisa Polaka i Europejczyka to 13,6 cm w czasie wzwodu.

W kolejnych latach miały miejsce jeszcze inne podobne badania. W 2001 roku postanowiono zbadać grupę studentów przebywających na wakacjach w Cancun w Meksyku. Wyniki tych obserwacji znów odbiegały od poprzednich – według nich średnia wielkość męskiego członka w trakcie erekcji wynosiła 14,9 cm.

Największe rozbieżności zawierają dwa badania ankietowe przeprowadzone w formie on-line przez internet. Tam wyniki przedstawiały się najbardziej optymistycznie, mianowicie pierwsze z nich mówi, że średnia wielkość penisa ankietowanych mężczyzn wyniosła 16 cm, co tylko nieznacznie różni się od wyników drugiej takiej ankiety, która ukazała, iż średnia wielkość członka to 15,6 cm. Jednak badania przeprowadzone w formie ankiety on-line należy traktować z przymrużeniem oka. Mając na uwadze czysto anonimowy charakter badania i skłonność człowieka do wyolbrzymiania swoich atutów, wyniki takiego badania mogą zdecydowanie odbiegać od rzeczywistości i są najmniej wiarygodne.

Jednym z niedawno przeprowadzonych badań jest to zrealizowane przez Australijską Narodową Agencję Zdrowia i Opieki Społecznej, która na skalę światową zmierzyła długość męskich penisów. Z badań jasno wynika, że największymi penisami na świecie mogą szczycić się obywatele Demokratycznej Republiki Konga, których członek osiąga średnie rozmiary 17,93 cm. Zaznaczyć jednak należy, iż te wyniki opierały się na słownych deklaracjach, a nie na fizycznych pomiarach. Na drugim stopniu podium największych penisów świata znajdują się mieszkańcy Ekwadoru, których przyrodzenie sięga rozmiaru 17,7 cm. Ten wynik jest jak najbardziej wiarygodny, albowiem wyliczanie średniej opierało się na fizycznych pomiarach długości przyrodzenia Ekwadorczyków. Na najniższym, ale ciągle zaszczytnym stopniu podium stoją mieszkańcy Ghany, mogący się pochwalić przyrodzeniem wielkości 17,3 cm.

W Europie mocarstwem pod względem średniej wielkości penisów są bez wątpienia Węgrzy, którzy z długością 16,1 cm pozostawiają inne europejskie kraje pod tym względem w tyle. Polacy z wielkością 14,29 cm plasują się w środku stawki badanych krajów.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez australijskich badaczy najsłabiej pod względem długości penisów wypadają mieszkańcy Azji, gdzie przykładowo średnia wielkość przyrodzenia mieszkańców obu Korei to tylko 9,66 cm. Inne azjatyckie kraje oscylują w granicach wielkości 10-11 cm. Ci sami badacze zwrócili uwagę na pewną zależność – związek między poziomem inteligencji a długością penisa. Wyniki są zaskakujące i bardzo ciekawe, gdyż stwierdzono, że im dłuższy penis, tym mniejszy poziom inteligencji (w przypadku krajów afrykańskich i Chin). A więc coś za coś. To kolejny dowód na to, że natura potrafi być (nie)sprawiedliwa.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o posiadaczu największego i najmniejszego przyrodzenia na świecie. Na miano posiadacza największego prącia na świecie zasługuje Jonah Falcon, którego penis w trakcie wzwodu osiąga aż 34,3 cm.

Tak przedstawia się sprawa największego członka, natomiast najmniejsze penisy mogą nie mieć nawet 1 cm. Jak donosi literatura medyczna, mężczyźni cierpiący z powodu schorzenia określanego jako mikropenis mają przyrodzenie o długości około 1 cm. Stan ten może być leczony przy pomocy terapii hormonalnej lub chirurgicznie.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Czy długość penisa ma znaczenie?

Za mały? Za duży? Czy w sam raz? A może w ogóle nie ma to żadnego znaczenia? To jeden z częstszych dylematów wielu młodzieńców wkraczających w dorosłe życie. Jak powszechnie wiadomo, rozmiar penisa jest jedną z najważniejszych spraw w życiu mężczyzny, będąc dla wielu wyznacznikiem męskości. Wielkość przyrodzenia dla panów bezpośrednio przekłada się na ich dobre samopoczucie i zadowolenie z życia seksualnego. Tak więc zbyt mały penis może okazać się przyczyną wielu kompleksów i niepowodzeń w życiu, spowodowanych często zbyt niską samooceną.

Istniejący w dzisiejszych czasach trend skłania mężczyzn do podążania ku idealnemu ciału, a co za tym idzie, lansowany i najbardziej popularny jest model jak największego członka. Ale czy wielkość członka bezpośrednio przekłada się na zadowolenie z życia intymnego? Czy im członek dłuższy, tym kobieta jest bardziej zadowolona? Te pytania często zadają sobie zarówno mężczyźni, jak i same kobiety. Przeprowadzono wiele badań analizujących ten aspekt życia. Wynika z nich, iż średnia długość ludzkiego penisa oscyluje w granicach 14-15 cm, a mężczyźni chcący jak najpełniej zadowolić swoją partnerkę bardziej niż na wielkości swego przyrodzenia powinni skupić się na jakości i technice stosunku. Słowa lepszym czarodziejem jest ten, który lepiej potrafi czarować, a  nie ten, który ma większą różdżkę nabierają innego, ale jakże trafnego znaczenia. Jednak nie jest tak, że kobietom w ogóle nie zależy na dużym penisie u swego partnera. Jak w każdej kwestii, tak i w tej zdania są podzielone. Szukając odpowiedzi na pytanie, czy wielkość męskiego członka bezpośrednio przekłada się na satysfakcję z życia seksualnego, warto podeprzeć się faktami z anatomii, które nieco rozjaśnią ów temat.

Jak wcześniej już parokrotnie wspominaliśmy, średnia długość męskiego członka w takcie wzwodu to 14-15 cm, zaś średnie wymiary kobiecej pochwy wahają się między 8 a 9 cm. Najmniejsze penisy oscylują w granicach 10 cm, a co za tym idzie, nawet takie rozmiary członka potrafią zapewnić kobiecie satysfakcję z seksu. Najbardziej erogennym obszarem kobiecych narządów płciowych jest łechtaczka, srom i pierwsze 10 cm pochwy, tak więc nawet mężczyźni z „małymi” członkami powinni być w stanie zadowolić seksualnie swoje partnerki. Zbyt długi penis może wręcz utrudniać współżycie. W trakcie stosunku bardzo pokaźny członek może uderzać o narządy w miednicy mniejszej kobiety, powodując ból i niezadowolenie. Jeśli więc chodzi o długość męskiego członka, wydaje się, iż zarówno w przypadku pokaźnych, jak i tych trochę mniejszych penisów i tak kluczową rolę w zadowoleniu ze stosunku odgrywa technika i umiejętności obojga partnerów.

Ciekawe informacje niosą ze sobą wyniki badań opublikowanych w BMC Women’s Health. Według nich 45% badanych mężczyzn nie jest zadowolona z wielkości swoich członków, a 85% kobiet uważa, iż przyrodzenia ich partnerów są zadowalającej wielkości. Odpowiadając na pytanie, co chciałyby zmienić w penisie partnera, w znacznej większości wybierały jego poszerzenie kosztem wydłużenia.

Kolejne badanie, opublikowane w Stanach Zjednoczonych w dwumiesięczniku „Psychology today” i przeprowadzone na grupie 1500 respondentów, pokazywało, iż większość kobiet nie przykłada zbytniej wagi do rozmiaru penisa (w przeciwieństwie do mężczyzn). Wykazano w nim również, iż kobiety wolą mężczyzn z penisem o większym obwodzie, argumentując ten wybór większą ilością doznań podczas stosunku. Wiąże się to z większym drażnieniem przez grubszy penis miejsc erogennych narządów płciowych kobiety.

Jednym z nowszych badań szukających odpowiedzi na tytułowe pytanie jest to przeprowadzone przez Shannon Leong i jej zespół z University of California w Los Angeles. Kobiety biorące w nim udział miały za zadanie spośród wielu modeli penisów przedstawionych w technologii 3D wybrać ten, który najbardziej odpowiadałby szybkiemu seksowi na imprezie oraz taki, który byłby najlepszy w długotrwałym związku. W pierwszym przypadku znaczna część ankietowanych kobiet wybierała członki o większym obwodzie, jednak odpowiadając na drugą część ankiety bardziej skłaniała się ku wartościom uśrednionym i najchętniej wskazywała penisy o średniej długości 16,5 cm.

Podsumowując, wielkością, która może mieć wpływ na jakość stosunku, jest obwód penisa, a nie jego długość. Należy przy tym podkreślić, iż na obopólne zadowolenie ma jeszcze wpływ szereg innych, jakże ważnych czynników.

Wyobrażenia kobiet i mężczyzn na temat idealnych rozmiarów penisa – przegląd dostępnych badań

To na pewno jedno z bardziej interesujących zagadnień dotyczących męskiego członka – jak postrzega i jakie rozmiary męskich członków preferuje płeć piękna i czy ma to jakikolwiek wpływ na dobór potencjalnego życiowego partnera. Bez wątpienia penis jest organem, któremu mężczyzna poświęca najwięcej uwagi w swoim ciele i chciałby, by był należytych rozmiarów, co według niego przełożyłoby się bezpośrednio na jego atrakcyjność wśród kobiet. Na temat tego, jakie penisy kobiety preferują i czy wolą te większe, czy średnie, czy może mniejsze, powstało wiele badań i obserwacji, opartych zazwyczaj na ankietach przeprowadzanych na pewnej grupie kobiet.

W jednym z ostatnich badań, opublikowanych w 2013 roku w Proceedings of the National Academy of Science, wykazano, iż wielkość penisa wiąże się z większą atrakcyjnością mężczyzny jako partnera seksualnego. Badanie przeprowadzono na grupie 103 heteroseksualnych Australijek, którym przedstawiono do porównania komputerowo wygenerowane obrazy męskich sylwetek w obrazie 3D. Sylwetki różniły się między sobą wzrostem, ogólnymi proporcjami ciała (stosunek wielkości ramion do bioder) oraz rozmiarem penisa w stanie zwiotczałym. Kobiety w znacznej większości wybierały wyższych mężczyzn, z większymi ramionami i większym penisem. Wykazano również, że długość penisa ma dla ankietowanych takie samo znaczenie jak wzrost mężczyzny, a przy tym te cechy są ważniejsze od wielkości ramion. Dodatkowo ciekawą obserwacją jest to, że poddane badaniu kobiety chętniej wskazywały na mężczyzn z długim penisem jako atrakcyjnych i spędzały przy ich obserwacji znacznie więcej czasu. Badanie to wprost określa preferencje kobiet co do wielkości męskiego członka.

Inne raporty potwierdzają te wyobrażenia kobiet o idealnym penisie. W The Journal of Sexual Medicine opublikowano wyniki obserwacji, którym poddano ponad 300 szkockich studentek. 40% ankietowanych kobiet wyznało, iż do osiągnięcia orgazmu pochwowego penis partnera seksualnego powinien przekraczać 15,5 cm.

Powyższe badania ukazują jak według kobiet powinien wyglądać idealny penis partnera seksualnego, jednoznacznie przy tym wskazując, że im większy – tym lepiej. Dodając do tego częste niezadowolenie z członka samych mężczyzn, nie dziwi fakt coraz częstszego poszukiwania przez nich sposobów na zwiększenie rozmiarów przyrodzenia. Przekłada się to również na ciągły wzrost popularności zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wśród płci męskiej, a wśród nich m.in. powiększanie penisa przy użyciu iniekcji z kwasu hialuronowego.

Jak prawidłowo zmierzyć długość i grubość penisa?

Zanim mężczyzna zdecyduje się na zabieg powiększenia penisa, powinien dokładnie zapoznać się z rozmiarem własnego przyrodzenia. By to dokładnie określić, ważne jest dokonanie właściwego pomiaru. Na samym początku należy zmierzyć członka w stanie wzwodu. Należy przytrzymać wyciągniętego członka w linii poziomej, przykładając linijkę przycisnąć ją aż do kości łonowej, a następnie odczytać pomiar. Wśród autorów zaleceń trwa dyskusja, czy podczas pomiarów należy przyciskać linijkę do ciała. W przypadku osób otyłych pozwala to na faktyczny pomiar ich przyrodzenia, jednak w trakcie stosunku i tak nie będą mogli wykorzystać z całej długości penisa przez nadmiar tkanki tłuszczowej. Przyjmuje się więc, iż pomiary winny być przeprowadzane tak, by linijka swobodnie przylegała do ciała mężczyzny.

Po zmierzeniu długości penisa drugim etapem pomiarów jest poznanie jego obwodu. W tym celu najlepiej użyć sznurka, który oplata się wokół członka w połowie jego długości. Należy oznaczyć zmierzoną wielkość na sznurku i nanieść ją na linijkę.

Wszystkie powyższe pomiary powinny być wykonywane w stanie wzwodu, lecz penisa można zmierzyć także w stanie spoczynku. By wynik był miarodajny, trzeba wykonać kilka pomiarów, albowiem zwiotczały członek może przybierać różne długości. Można dokonać pomiaru w pozycji leżącej za pomocą ręki, mierząc w ten sposób minimalne rozmiary swojego penisa. Innym sposobem jest porównanie wielkości członka do jakiegoś przedmiotu (porównanie wzrokowe). W tym celu najlepiej stanąć naprzeciw lustra i porównać wielkość członka np. do tubki po paście do zębów, tak by mieć porównanie wzrokowe i lepiej ocenić efekt ewentualnego zabiegu powiększającego członek.

Kto jest kandydatem do zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym?

Średnia długość penisa polskich mężczyzn oscyluje w granicach 13-15 cm, co stanowi dość sporą rozbieżność i należy pamiętać, iż są to dane uśrednione. Oznacza to, że istnieją penisy mające mniej niż 13 cm oraz więcej niż 15 cm. Nie wszyscy mężczyźni muszą być zadowoleni z wielkości swego przyrodzenia. Zazwyczaj wiąże się to z licznymi kompleksami, obniżeniem poczucia własnej wartości i małą pewnością siebie, co może negatywnie wpływać na relacje w stałym związku. Niezadowoleni z rozmiaru swojego członka mężczyźni nie muszą cierpieć, bowiem dzisiejsza medycyna oferuje szereg możliwości i rozwiązań usuwających ten problem. Można wybrać jedną z kilku dostępnych metod zabiegowego powiększenia penisa.

Ciężkim defektem kosmetycznym pewnej grupy mężczyzn jest mikropenis. Schorzenie jest zazwyczaj związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, a objawia się w postaci prącia bardzo małych rozmiarów. Postępowaniem z wyboru jest w tym przypadku terapia hormonalna, jednak kiedy nie przynosi pożądanego efektu, z pomocą może przyjść chirurgia i zabiegi rekonstrukcyjne lub powiększające męskie przyrodzenia.

Najmniej inwazyjnym zabiegiem charakteryzującym się dobrą skutecznością w powiększaniu męskiego penisa jest powiększenie kwasem hialuronowym. Najlepszym kandydatem do takiej procedury jest mężczyzna nie do końca zadowolony z wielkości swego przyrodzenia, chcący w granicach rozsądku dokonać powiększenia jego wymiarów. Taki zabieg może pozwolić mu na wyzbycie się kompleksów, większą pewność i zadowolenie z siebie, a co się z tym łączy, większą radość z życia.

Dostępne statystyki mówią o wzroście popularności wśród mężczyzn usług z dziedziny chirurgii estetycznej, w tym również zabiegów mających na celu powiększenie męskiego prącia.

Według niedawno przeprowadzonych w Polsce (dokładnie wśród mieszkańców Łodzi) badań oceniających zadowolenie mężczyzn z rozmiaru penisa wynika, że aż co czwarty łodzianin jest niezadowolony z wymiarów swego członka i przynajmniej raz w ciągu życia pomyślał o jego powiększeniu. Według tych badań wśród kandydatów decydujących się na zabieg znajdują się przeważnie mężczyźni między 30 a 40 rokiem życia, najczęściej biznesmeni, prawnicy, nauczyciele i policjanci.

Jaki lekarz przeprowadza zabieg powiększenia penisa kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym jest przeprowadzany przez specjalistów chirurgii, chirurgii plastycznej, urologii oraz lekarzy medycyny estetycznej. Ze względu na zastosowanie znieczulenia  miejscowego oraz minimalnej inwazyjności samego zabiegu może być on wykonany w trybie ambulatoryjnym, co wiąże się z bardzo krótkim pobytem pacjenta w placówce wykonującej zabieg.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym jest zabiegiem przeprowadzanym w prywatnych placówkach. Nie ma możliwości przeprowadzenia go w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, co wiąże się z pełną odpłatnością pacjenta za całą procedurę. Średni koszt takiego zabiegu w polskich klinikach to 3 000-5 000 zł.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do zabiegu

Mężczyzna chcący poddać się zabiegowi powiększenia penisa najpierw spotyka się ze specjalistą chirurgii plastycznej i omawia z nim swoje oczekiwania wobec rozmiarów i wyglądu przyszłego członka. Następnie lekarz poddaje go szczegółowej ocenie. W trakcie wizyty konsultacyjnej oceniany jest ogólny stan zdrowia mężczyzny – przeprowadza się dokładne badanie podmiotowe i przedmiotowe pacjenta. W tym celu lekarz może zlecić wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, np. morfologię krwi czy oznaczenie poziomu elektrolitów w surowicy krwi, podstawowe parametry układu krzepnięcia. Ważne jest, by dokładnie określić, czy nie ma potencjalnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a mianowicie czy chory nie choruje na cukrzycę, na żadne aktywne choroby weneryczne, choroby nowotworowe (ważny jest wywiad rodzinny). Lekarz powinien również dopytać szczegółowo pacjenta o jego życie intymne i czy nie ma żadnych zaburzeń z potencją, bowiem wówczas pacjent powinien zostać wysłany do psychologa, seksuologa bądź urologa. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są przewlekłe choroby dotyczące tkanki łącznej lub układu krzepnięcia, a także zmiany zapalne i ropne w obrębie obszaru ewentualnego zabiegu – okolice pachwin.

Po dokładnej ocenie stanu zdrowia kandydata do zabiegu i pozytywnym wyniku jest on wstępnie kwalifikowany do całej procedury wykonywanej przez specjalistę chirurgii plastycznej. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do zabiegu, należy jednak go poinstruować, by zgłaszając się do kliniki miał dokładnie wydepilowane miejsca intymne. Kandydat do powiększenia penisa kwasem hialuronowym powinien zostać poinformowany, iż ten kwas może wchodzić w negatywne reakcje z witaminą E, środkami przeciwzapalnymi i aspiryną. Powinien unikać przyjmowania tych substancji na około 2 tygodnie przed i po zabiegu.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Zagłębiając się w specyfikę samego zabiegu, warto wcześniej zaznajomić się z podstawowymi informacjami dotyczącymi budowy męskiego przyrodzenia.

Prącie (łac. penis) jest nieparzystym narządem, który pozwala na odbywanie stosunków płciowych, a co za tym idzie, rozmnażanie i przetrwanie gatunku. Znajduje się w nim ostatni odcinek cewki moczowej oraz jej zewnętrzne ujście, co oznacza, że członek pełni ważną rolę w procesie mikcji (oddawania moczu). Anatomicznie prącie można podzielić na dwie części:

  • Korzeń członka zbudowany z opuszki i dwóch odnóg (lewej i prawej) zlokalizowanych po obu stronach penisa. Korzeń prącia przytwierdzony jest do kości miednicy przy pomocy silnych więzadeł (procowatego i wieszadłowego), a całe połączenie dodatkowo wzmacniają zrosty błony białawej z okostną dolnych gałęzi kości łonowej i kości kulszowej.
  • Trzon członka (łac. corpus penis) składający się z:
  • Ciał jamistych prącia (łac. corpora cavernosa), czyli dwóch struktur położonych po obu stronach ciała gąbczastego, będących skomplikowanym układem zatok naczyniowych, do których napływa krew tętnicza (wzwód prącia).
  • Ciała gąbczastego prącia (łac. corpus spongiosum penis), czyli walcowatej struktury biegnącej wzdłuż przedniej powierzchni penisa, otaczającej cewkę moczową i tworzących na końcu przebiegu żołądź. W czasie erekcji ciało gąbczaste wypełnia się krwią, co umożliwia utrzymanie otwartego światła cewki moczowej.
  • Żołądź prącia (łac. glans penis), czyli końcowa część męskiego członka pokryta napletkiem u nieobrzezanych mężczyzn. Na żołędzi jest zlokalizowane zewnętrzne ujście cewki moczowej.
  • Napletek (łac. preputium), czyli zdwojony fałd skórny zlokalizowany ponad żołędzią i osłaniający ją. Pełni funkcje ochronne dla wędzidełka i żołędzi, dba o jej odpowiednią wilgotność i chroni przed drobnymi uszkodzeniami. Podczas wzwodu dochodzi do zsunięcia się napletka i odsłonięcia bogato unerwionej i wrażliwej na bodźce żołędzi.

Średnia wielkość penisa polskich mężczyzn w trakcie rekcji waha się między 13 a 15 cm. Niezadowoleni z wielkości członka mężczyźni mogą zdecydować się na zabieg poprawy natury i powiększenia rozmiarów członka za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego. Jest to metoda bezpieczna i różniąca się od innych technik chirurgicznych minimalną inwazyjnością oraz dobrą trwałością efektu zabiegu. Kwas hialuronowy należący do glikozoaminoglikanów jest polisacharydem naturalnie występującym w organizmie człowieka pod postacią hialuronianu sodu. Największe pokłady tego związku w ludzkim ciele zlokalizowane są w skórze, w mazi stawowej oraz ciele szklistym oka. Jest jednym z budulców ścian naczyń krwionośnych i występuje w organizmie człowieka jako składnik płynów ustrojowych i tkanki łącznej.

Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie cząsteczek wody oraz utrzymywanie włókien kolagenowych, co między innymi zapewnia skórze gładkość, jędrność i elastyczność. Najwięcej pokładów kwasu hialuronowego występuje w młodym wieku, natomiast wraz ze starzeniem się organizmu jego dostępność spada. Kwas hialuronowy może być produkowany i dostarczany do organizmu, a do tego procesu wykorzystywane są szczepy bakterii Streptococcus equi i zjawisko fermentacji. Może być później skutecznie dodawany do różnego rodzaju kremów i innego rodzaju kosmetyków. Produkcja kwasu hialuronowego w postaci żelu znajduje szerokie zastosowanie w dziale medycyny estetycznej. Wykorzystuje się go m.in. jako wypełniacz przy powiększaniu ust, piersi czy męskiego członka.

Niewątpliwą zaletą zastosowania tego składnika jako wypełniacza jest jego bezpieczeństwo i naturalne występowanie w organizmie. Wiadomo również, że kwas hialuronowy bardzo rzadko powoduje reakcje alergiczne.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w zabiegach powiększania penisa:

Powiększenie członka kwasem hialuronowym jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym i przeprowadzane jest w trybie ambulatoryjnym. Pacjent tego samego dnia po zakończonym zabiegu opuszcza klinikę i może wrócić do domu. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj około 30-40 minut. Zabieg może być przeprowadzany w specjalnie przygotowanej, sterylnej sali zabiegowej. Pacjent układany jest w odpowiedniej pozycji na łóżku, następnie lekarz znieczula miejscowo pacjenta. Dzięki temu w trakcie zabiegu mężczyzna nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych, co zapewnia komfort jemu i lekarzowi. Do miejscowego znieczulenia skóry może zostać zastosowany krem Emla (mieszanka lidokainy i prilocainy), jednak wybór konkretnego środka znieczulającego zależy od preferencji chirurga przeprowadzającego zabieg powiększenie penisa.

Za pomocą specjalnych kaniuli (igieł) chirurg dokonuje najpierw podskórnego nakłucia u podstawy prącia (lub 1/3 bliższa część odległości między czubkiem żołędzi a bruzdą po stronie grzbietowej członka – w przypadku zabiegu pogrubiania żołędzi prącia), a następnie poprzez wprowadzoną kaniulę (o rozmiarze np. 27-30G) dokonuje iniekcji kwasu hialuronowego pod postacią żelu. Zazwyczaj wprowadzane jest około 20-40 ml żelu kwasu hialuronowego. Ważne jest, by chirurg w tym momencie zachował dokładną staranność, by nie uszkodzić delikatnych struktur anatomicznych członka. Najczęściej stosowane są preparaty kwasu hialuronowego pod nazwami rynkowymi Macrolane™ i Desirial™. Są to specjalnie spreparowane żele wytworzone na bazie kwasu hialuronowego.

Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, co stanowi niepodważalną zaletę tej metody. Za pomocą kwasu hialuronowego można powiększyć penisa o około 1-3 cm, jeśli chodzi o jego długość, oraz od 2 do 5 cm, jeśli chodzi o grubość członka. Efekt zabiegu uzależniony jest od pierwotnej wielkości prącia. Bezbolesność i minimalna inwazyjność zapewniają komfort pacjentowi po przebyciu całej procedury.

Zalecenia po zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym

Sam zabieg zwiększenia rozmiarów prącia za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego jest przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym i przebiega bardzo sprawnie (średni czas zabiegu to około 20-30 minut). Całość procedury przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Ze względu na minimalną inwazyjność zabiegu pacjent może opuścić klinikę zaraz po zakończeniu iniekcji. W pierwszych dniach naturalne jest delikatne zaczerwienienie i obrzęk wokół miejsca wkłuć po wprowadzanej igle. Także lekkie zasinienie i swędzenie miejsc po wkłuciach kaniuli jest naturalnym następstwem tego zabiegu.

Wprowadzony do członka żel ma tendencje do przemieszczania się. By temu zapobiec, po zabiegu pacjent powinien regularnie masować prącie oraz nosić obcisłą bieliznę zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Ponadto przez okres minimum 2-4 tygodni od zabiegu mężczyzna powinien powstrzymać się od aktywności seksualnej i wszelkiego rodzaju wzmożonej aktywności fizycznej. Zalecany jest ogólny odpoczynek.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy, więc pacjent może od razu cieszyć się z wizualnego rezultatu procedury. Powinien być świadomy tego (już przed zabiegiem), iż otrzymany efekt nie jest permanentny – według lekarzy utrzymuje się przez około 12-24 miesięcy. Wynika to z naturalnej degradacji kwasu hialuronowego w organizmie człowieka. Według badań średnio w ciągu miesiąca degradacji ulega 4% wprowadzonego kwasu. Wiąże się to z koniecznością ponownych iniekcji kwasu hialuronowego w celu podtrzymania pożądanego efektu.

Skuteczność zabiegu w badaniach i obserwacjach lekarskich

W ostatnich latach przeprowadzono kilka badań oceniających końcowy efekt i skuteczność zabiegu powiększania penisa. Jednym z takich badań jest obserwacja opublikowana w 2003 roku w International Journal of Impotence Research, poczyniona przez koreańskich lekarzy JJ. Kim, TI. Kwak, BG. Jeon , J. Cheon i DG. Moon na grupie 187 mężczyzn zdecydowanych na powiększenie penisa kwasem hialuronowym. Pooperacyjne zadowolenie mężczyzn było wysokie i wahało się w granicach 70-77%. Ponadto u znacznej większości mężczyzn poddanych zabiegowi siniaki i obrzęk zniknęły po około dwóch tygodniach, a pacjenci zwracali uwagę na naturalny wygląd penisa i żołędzi, który utrzymywał się na dobrym poziomie przez rok (taki okres obejmowało badanie). Dodatkowo nie stwierdzono żadnych oznak toczącego się zapalenia w miejscach po iniekcji oraz nie odnotowano żadnych znaczących działań niepożądanych. Autorzy tego badania we wnioskach sugerują, iż powiększanie penisa przy pomocy kwasu hialuronowego jest bezpieczną metodą, która z powodzeniem może być stosowana u mężczyzn cierpiących z powodu zbyt małego penisa. Sugerują jednak, że przydałaby się dłuższa kontrola i obserwacja takich pacjentów.

Inne badanie zostało przeprowadzone przez włoskich lekarzy: Giuseppe Sito, Sergio Marlino i Adriano Santorelli i opublikowane w 2012 roku w Aesthetic Surgery Journal. Jego celem była ocena powiększenia penisa preparatem Macrolane w grupie 56 mężczyzn Przedstawiono w nim bardzo obiecujące wyniki tej metody powiększania męskiego członka, bowiem aż 54 z 56 (96%) pacjentów było zadowolonych z efektu zabiegu, z czego 50 było bardzo zadowolonych. Według tych badań czas rozkładu preparatu wewnątrz organizmu wahał się w granicach 12-18 miesięcy. Zgodnie z opinią autorów badania powiększanie penisa za pomocą kwasu hialuronowego może być skuteczną, bezpieczną i powtarzalną metodą na osiągnięcie pożądanego efektu. Wśród minusów wymieniają konieczność dość częstego powtarzania zabiegu, ale w porównaniu z łatwością i bezpieczeństwem procedury ten fakt jest jak najbardziej do zaakceptowania.

Tak jak pokazują powyższe badania i obserwacje wielu lekarzy przeprowadzających taki zabieg, powiększanie prącia przy pomocy iniekcji kwasu hialuronowego może być dobrą i skuteczną metodą, stanowiącą alternatywę dla innych chirurgicznych zabiegów mających na celu zwiększenie rozmiarów członka.

Alternatywne niechirurgiczne metody powiększania penisa

Wśród obecnie dostępnych sposobów na powiększenie męskiego członka można wyróżnić metody naturalne, instrumentalne, farmakologiczne i chirurgiczne. Na wstępie należy zaznaczyć, iż najbardziej udowodnioną skuteczność mają chirurgiczne techniki pozwalające zwiększyć rozmiary prącia.

Najpopularniejszą naturalną metodą praktykowaną przez wielu mężczyzn jest powiększanie penisa za pomocą specjalnie dobranych ćwiczeń. Niektórzy seksuolodzy podają, iż odpowiednio dobrane przez nich bądź urologów specjalne ćwiczenia penisa pozwolą osiągnąć efekt jego wydłużenia i zapewnią mężczyźnie trwałe zadowolenie w tej kwestii. W sieci jest wiele darmowych przykładowych programów ćwiczeniowych, jednak zdecydowany na taką formę terapii mężczyzna powinien zwrócić się do specjalisty, by pod jego okiem skorzystać z tej formy pomocy. Lekarze uczulają, iż źle dobrane ćwiczenia mogą wywołać niekorzystne efekty dla zdrowia mężczyzny.

Inną metodą, opierającą się na fizykalnym powiększaniu rozmiarów członka, jest technika pochodząca jeszcze ze starożytnej Arabii, ale mająca do dziś wielu zwolenników. To technika Jelqiem (w dosłownym tłumaczeniu pojęcie to oznacza „dojenie penisa”). W Arabii była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ojcowie uczyli jej swoich synów w momencie osiągnięcia wieku młodzieńczego i wchodzenia w dorosłe życie (14-17 lat). Według zaleceń, by osiągnąć dobre efekty, ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie (po 2-3 dniach 1 dzień przerwy) przez około 30 minut przez kilka lat. Technika ta przypomina nieco masturbację, bowiem stosujący ją mężczyzna w trakcie ćwiczeń mocno obejmuje dłonią podstawę penisa i przesuwa ją w kierunku żołędzi. Należy jednak zaznaczyć, iż metoda Jelq to nie masturbacja i penis nie powinien zostać doprowadzony do stanu pełnej erekcji. Główne techniki jelqingu to jelqing podstawowy, „kręcenie korbą”, uderzanie penisem, dwustronne rozciąganie, rozciąganie na boki oraz ćwiczenia z ręcznikiem. Jeżeli chodzi o skuteczność tej metody, nie ma jakichkolwiek badań naukowych, które by ją potwierdzały, a doniesienia samych mężczyzn są sprzeczne dla jednych metoda się sprawdza, inni zaś uważają, że powyższa technika nie daje żadnych rezultatów.

Do kolejnych metod zachowawczego powiększania penisa należy zaliczyć techniki instrumentalne. Jednym z ciekawszych urządzeń, cieszących się ostatnio w sex-shopach zwiększoną popularnością, jest specjalna pompka do penisa. Wynaleziona została już ponad 100 lat temu przez austriackiego lekarza Otto Ledevera, okazała się ona jednak mało skuteczna i przez lata była udoskonalana, aż w 1959 roku niejaki Freddie W. Sell skonstruował i opatentował pierwszą skuteczną pompkę do penisa i nadał jej chwytliwą nazwę Erecto. Pompka wykorzystuje mechanizm próżni i zassania, co pozwala na wniknięcie większej ilości krwi do naczyń członka i wywołanie większej erekcji. Stosowanie pompki niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, jak chociażby rozerwanie naczyń krwionośnych, osłabienie siły penisa czy uzależnienie i związane z tym zaburzenia psychiczne na tle seksualnym. Ponadto za pomocą pompki nie da się uzyskać trwałego zwiększenia rozmiaru penisa. Kolejnymi urządzeniami oferującymi powiększenie członka są mechaniczne rozciągacze penisa. To metoda stosowana od tysięcy lat, praktykowana przez faraonów starożytnego Egiptu z wcześniej już opisanym różnym skutkiem.

Analizując niezabiegowe metody powiększania przyrodzenia, nie można zapomnieć o powszechnie reklamowanych środkach farmaceutycznych, które jakoby miałyby pozytywnie wpłynąć na rozmiar męskiego członka. Mowa tu o wszelkiego rodzaju tabletkach i kremach mających za zadanie powiększyć prącie. Środki farmakologiczne zawierające męskie hormony stosowane są w leczeniu schorzenia, jakim jest mikropenis, zazwyczaj jeszcze u dzieci. Nawet u nich nie zawsze charakteryzują się pożądaną skutecznością i konieczny jest zabieg chirurgiczny.

Jak widać, dostępnych jest wiele metod powiększania rozmiarów penisa, a wpisując w wyszukiwarce pojęcie "powiększanie penisa" można natknąć się na tysiące stron opisujących i oferujących różne metody. W większości przypadków nie są to wiarygodne źródła i najlepiej by mężczyzna chcący powiększyć rozmiary swego przyrodzenia z tym problemem zgłosił się do specjalisty – seksuologa, urologa bądź chirurga. Lekarz z pewnością znajdzie najlepsze i, co ważne, skuteczne oraz bezpieczne rozwiązanie jego problemu.

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu powiększania penisa kwasem hialuronowym

Ile kosztuje zabieg powiększenia penisa kwasem hialuronowym?

Wzrost zainteresowania mężczyzn zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej pociąga za sobą reakcje klinik pragnących przyciągnąć ich uwagę i zachęcić do skorzystania ze swoich usług. Co za tym idzie, coraz więcej placówek oferuje m.in. powiększanie penisa przy pomocy iniekcji z kwasu hialuronowego. Jak większość zabiegów z działu medycyny estetycznej, tak i ten nie ma refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia, przez co mężczyźni chcący powiększyć swoje przyrodzenie za pomocą tej metody muszą liczyć się z pełną odpłatnością. Cena zabiegu oscyluje w granicach 3 000-5 000 złotych i jest zależna od ilości zużytego preparatu kwasu hialuronowego. Placówki medycyny estetycznej często oferują odpłatność zabiegów w formie ratalnej, co ma ułatwić pacjentom spłatę i zrealizowanie chęci powiększenia penisa.

Na pierwszy rzut oka cena 3 000-5 000 zł jest duża, jednak kiedy porówna się ją z cenami oferowanymi za ten sam zabieg w zagranicznych klinikach, wówczas rzuca to na nie nowe światło. Okazuje się bowiem, że specjaliści z polskich klinik należą do jednych z najtańszych. Za całą procedurę powiększenia penisa kwasem hialuronowym w Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić około £2 000-£5 000, co ponad dwukrotnie przewyższa ceny w rodzimych placówkach.

Podobne stawki kształtują się na rynku medycznym tuż za naszą zachodnią granicą, czyli w Niemczech, gdzie za zabieg powiększenia penisa kwasem hialuronowym trzeba zapłacić od 2 000 do 5 000 euro.

To wszystko sprawia, że polskie kliniki i specjaliści stają się coraz częstszym wyborem zagranicznych klientów.

Czy zabieg powiększenia penisa kwasem hialuronowym jest bolesny?

Podczas zabiegu powiększania penisa kwasem hialuronowym wszystkie procedury medyczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj stosowana jest mieszanka lidokainy i prolicainy, co zapewnia pacjentowi komfort i bezbolesny przebieg procedury. Nad wszystkim czuwa lekarz przeprowadzający zabieg, dzięki czemu w jego trakcie mężczyzna nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości bólowych.

Po samym zabiegu w miejscach po wkłuciach kaniuli może doskwierać pewien dyskomfort lub swędzenie – na to najczęściej skarżą się mężczyźni poddani powiększeniu penisa kwasem hialuronowym. Jednak ewentualny ból nie powinien mieć takiej siły, by być dla nich uciążliwy.

Czy efekt powiększenia penisa kwasem hialuronowym pozostaje na stałe?

Używany w zabiegach powiększania penisa kwas hialuronowy jest całkowicie biokompatybilnym materiałem, który znajduje się w ludzkim organizmie, szczególnie w skórze i mazi stawowej. Jego stopniowy zanik wiąże się z naturalną degradacją wszczepionego kwasu w różne okolice ludzkiego ciała, w tym także penisa. Przeprowadzane badania wykazały, iż średnia degradacja kwasu hialuronowego wstrzykniętego pod postacią żelu wynosi około 4% w przeciągu miesiąca, co bezpośrednio przekłada się na finalną trwałość efektu zabiegu, wahającą się w granicach 12-24 miesięcy.

Lekarze często zalecają dodatkowe wstrzyknięcia niewielkich ilości żelu z kwasem hialuronowym, by podtrzymać uzyskany efekt i by mężczyzna mógł cieszyć się nieustannie swoim większym członkiem. Dodatkowe iniekcje wiążą się, oczywiście, z dodatkowym kosztem, jednak ich cena jest zazwyczaj niższa od wcześniej przebytego zabiegu. Co najważniejsze, nie ma żadnych przeciwwskazań, by poddawać się tej procedurze wielokrotnie.   

Czy mogą wystąpić jakieś komplikacje i powikłania podczas zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym?

Po zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym przez tydzień lub dwa może utrzymywać się lekki obrzęk wokół prącia. Ponadto zdarza się, iż wszczepiony żel kwasu hialuronowego ulegnie przesunięciu i mogą powstać pewne nierówności widoczne gołym okiem. Pacjent nie powinien tym się przejmować, albowiem z czasem dochodzi do prawidłowego rozmieszczenia preparatu, a pomagają w tym zalecane przez specjalistów masaże. Wszystko jest kontrolowane podczas wizyt kontrolnych u lekarzy odpowiedzialnych za efekt zabiegu.

Kiedy nierówności są mocno widoczne i nie chcą ustąpić pod wpływem masażu, wówczas możliwe jest dostrzyknięcie dodatkowych ilości preparatu i ich wyrównanie lub też usunięcie nadmiaru kwasu hialuronowego, jeśli pacjent tak uważa i tego sobie życzy.

Sam zabieg zazwyczaj nie powoduje żadnych komplikacji, a przeprowadzone badania potwierdzają jego bezpieczeństwo. Dość często dolegliwością, jaką zgłaszają mężczyźni poddani zabiegowi, jest zaczerwienienie penisa oraz swędzenie jego okolicy. Jednak wszystkie objawy z czasem ustępują i nie wymagają żadnej dodatkowej interwencji.

Kiedy można wrócić do codziennych czynności po zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym?

Sama procedura powiększenia penisa za pomocą iniekcji z kwasu hialuronowego przebiega bardzo szybko. Trwa zazwyczaj około 30 minut i jest przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent po udanym zabiegu może opuścić klinikę już po kilku godzinach. Z racji tego, że jest to mało inwazyjna procedura, do pełnej sprawności mężczyzna wraca prawie natychmiast.

Może się utrzymywać lekki obrzęk przyrodzenia oraz dokuczać lekkie swędzenie, jednak te dolegliwości nie powinny zakłócać codziennego funkcjonowania. Pacjent powinien być jednak pouczony o tym, iż niezbędna jest abstynencja seksualna trwająca około 2-4 tygodni. Po tym okresie mężczyzna może robić to wszystko, co wykonywał przed zabiegiem.

Kiedy można powrócić do czynnego uprawiania sportu po zabiegu powiększenia kwasem hialuronowym?

Powrót do pełnej sprawności po zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym następuje niemal natychmiastowo. Jednak ze względu na formowanie się wpuszczonego kwasu oraz możliwość jego przemieszczania zalecana jest 2-4-tygodniowa wstrzemięźliwość seksualna. Ponadto przez podobny okres czasu pacjent powinien ograniczyć wszystkie inne czynności związane z intensywnym wysiłkiem fizycznym, w tym oczywiście uprawianie sportu. Po tym okresie mężczyzna może bez żadnych przeciwwskazań wrócić do uprawianej dyscypliny sportu.

O jaką maksymalną wielkość można powiększyć rozmiar męskiego członka za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego?

Mężczyzna zgłaszający się do chirurga w celu powiększenia swego przyrodzenia często zadaje powyższe pytanie i równie często pragnie, by wyniki zabiegu były jak najbardziej okazałe. Według samych lekarzy  na co dzień przeprowadzających takie zabiegi, prącie podczas zabiegowego powiększenia kwasem hialuronowym może ulec wydłużeniu nawet do około 2-5 cm oraz pogrubieniu o średnio 1-3 cm. Takie wyniki mogą skłaniać coraz większą ilość mężczyzn zdecydowanych na powiększenie członka właśnie ku tej metodzie.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe co do przeprowadzenia zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym?

Nie wiek, lecz dobry ogólny stan zdrowia stanowi warunek do przeprowadzenia zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym. Jeżeli mężczyzna jest zdrowy i nie choruje na żadne przewlekłe choroby dyskwalifikujące, wówczas nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu powiększenia penisa. Kiedy jednak cierpi na schorzenia tkanki łącznej lub układu krzepnięcia krwi, wtedy konieczne staje się wykonanie dodatkowych badań i istnieje możliwość niedopuszczenia takiego pacjenta do zabiegu.

Wszystkie stany zapalne miejsc intymnych i okolicy pachwin oraz aktywne choroby weneryczne również są czasowym przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Po jakim czasie od zabiegu powiększania penisa kwasem hialuronowym można rozpocząć współżycie seksualne?

To jakże ważne zagadnienie jest bardzo często (o ile nie najczęściej) poruszane w rozmowie mężczyzn zdecydowanych na zabieg powiększenia penisa kwasem hialuronowym z chirurgiem odpowiedzialnym za cały proces. Wyczerpującej odpowiedzi powinien zawsze udzielić chirurg przeprowadzający zabieg, który po zakończonej procedurze najlepiej potrafi określić wymagany okres abstynencji seksualnej. Między innymi dlatego, iż wszczepiony preparat kwasu hialuronowego ma tendencję do przemieszczania, zalecana jest wstrzemięźliwość od seksu oraz regularne masaże członka zapobiegające ewentualnym deformacjom. Według zaleceń lekarskich mężczyzna po zabiegu powiększenia penisa kwasem hialuronowym powinien wstrzymać się od aktywności seksualnej przez okres minimum 2-4 tygodni.

Źródła:

Penis size interacts with body shape and height to influence male attractiveness, Brian S. Mautz, Bob B. M. Wong, Richard A. Peters, and Michael D. Jennions Human glans penis augmentation using injectable hyaluronic acid gel, JJ Kim, TI Kwak, BG Jeon, J Cheon and DG Moon International Journal of Impotence Research (2003) 15, 439–443 // Kwak T et al. The effects of penile girth enhancement using injectable hyaluronic acid gel, a filler. Journal of Sexual Medicine 2010 Marzec // Use of Macrolane VRF 30 in Emicircumferential Penis Enlargement, Giuseppe Sito, Sergio Marlino, Adriano Santorelli, Aesthetic Surgery Journal February 2013 vol. 33 no. 2 258-264 // http://urszulabrumer.pl/trwale-powiekszenie-penisa-tak-to-mozliwe // A Critical Analysis of Penile Enhancement Procedures for Patients with Normal Penile Size: Surgical Techniques, Success, and Complications Yoram Verdi, Yaron Harshai, Tamir Gil, Ilan Gruenwald, European Urology 54 (2008) 1042–1050 // Penile Augmentation with Resultant Foreign Material Granuloma and Sequalae Fam Xeng, Farrah-Hani, Mohd Faizal, Rizuana, Zulkifli Z // Effects of Glans Penis Augmentation Using Hyaluronic Acid Gel for Premature Ejaculation J.J. Kim, T.I. Kwak, B.G. Jeon, J Cheon, D.G. MoonInt J Impot Res. 2004;16(6) // http://www.bodyshapingperth.com.au/services/injectable-penis-enhancement // Injection of Vaseline under Penis Skin for the Purpose of Penis Augmentation Tolga Karakan, Erim Ersoy, Metin Hasçiçek, Berat Cem Özgür, Serkan Özcan, and Arif Aydın Case Reports in Urology Volume 2012 (2012), Article ID 510612 // Electronic Journal of Human Sexuality, Volume 2, March 19, 1999 PENILE AUGMENTATION SURGERY Randy Klein, Ph.D. The effects of penile girth enhancement using injectable hyaluronic acid gel, a filler. J Sex Med 2011 Dec 11;8(12):3407-13. Epub 2010 Mar 11. Tae Il Kwak, MiMi Oh, Je Jong Kim, Du Geon Moon

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Filmy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…