Wkładka wewnątrzmaciczna Mirena łączy w sobie działanie spirali i pigułki antykoncepcyjnej. Wyposażona w kapsułkę ,uwalniającą stałą dawkę progestagenu, zagęszcza śluz szyjki macicy, zmienia grubość endometrium i hamuje jajeczkowanie. Działa jak doustne środki antykoncepcyjne, zapewniając wysoką skuteczność (wskaźnik Pearla wynosi 0,1), jednak zmniejsza ich efekt uboczny. Lekarz ginekolog umieszcza wkładkę wewnątrz macicy przy pomocy specjalnego aplikatora, przycinając przymocowane do niej nitki w zewnętrznym ujściu szyjki macicy. Dzięki temu możliwa jest dalsza kontrola położenia spirali. Jej działanie przewidziane jest na okres 3 lat.
Wkładka hormonalna Mirena we Wrocławiu
Wkładki domaciczne Cooper T, Multiload, Mirena i inne oferuje dr n. med. Marek Elias, specjalista II stopnia z ginekologii i położnictwa, który swoje usługi od 1994 r. realizuje m. in. w ramach prywatnych gabinetów ginekologiczno-położniczych. Członek rady Fundacji Kobieta i Natura, specjalizuje się w neonatologii oraz konsultuje pacjentki z problemami laktacyjnymi. W swojej praktyce, oprócz diagnostyki USG, którą wykonuje zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, przeprowadza także drobne zabiegi ginekologiczne (m.in. krioterapia ektopii).
Założenie spirali antykoncepcyjnej Mirena oferuje także Gabinet ginekologiczny dr n. med. Tomasza Michalika, gdzie pacjentki mogą skorzystać z wizyty antykoncepcyjnej – dedykowanej nie tylko procedurze, ale także konsultacji, podczas której przeprowadzany jest wywiad oraz badanie ginekologiczne. Kobiety, które przyjmują antykoncepcję doustną, są w stałej kontroli ginekologicznej i potrzebują recepty, mogą skorzystać z wizyty recepturalnej. Oferta, oprócz doustnych środków i systemu domacicznego obejmuje również spiralę Jaydess, 5-letnią wkładkę z dodatkiem miedzi i wkładkę Levosert.
Antykoncepcja należy do usług ginekologicznych Centrum Medycznego Ginemedica, gdzie pacjentki mogą skorzystać z kilku opcji: wkładki Mirena, Levosert, Jaydess oraz implantu antykoncepcyjnego Implanon. Przed każdym tego typu zabiegiem wymagana jest wizyta ginekologiczna wraz z cytologią, a ofertę uzupełnia usunięcie wkładki oraz wizyta z kontynuacją każdego rodzaju antykoncepcji rozpoczętej w placówce. Konsultacje oraz świadczenia realizują specjaliści z ginekologii i położnictwa, certyfikowani w zakresie Fetal Medicine Foundation.