CLaCS - zamykanie naczynek na nogach

Wyjątkowe połączenie zamykania naczynek na nogach laserem i przy pomocy skleroterapii - tak najkrócej można opisać metodę, jaką jest CLaCS. Niewiele klinik w Polsce jest w stanie pochwalić się tym nowatorskim zabiegiem w swojej ofercie. Sprawdź, gdzie można poddać się zamykaniu naczynek na nogach metodą CLaCS.

Lekarze wykonujący zamykanie naczynek na nogach metodą CLaCS

Posiadamy w ofercie 3 specjalistów w 2 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa usuwanie pajączków metodą clacs jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego, flebologa i angiologa.

dr n. med. Wojciech Rybak

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Ars Estetica Wrocław, Rybak Clinics Wrocław

9,5 / 10
dr n. med. Diana Kupczyńska

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Rybak Clinics Wrocław

9,3 / 10
lek. Maciej Antkiewicz

flebolog, chirurg naczyniowy

w Ars Estetica Wrocław, Rybak Clinics Wrocław

8,8 / 10

CLaCS - zamykanie naczynek na nogach - informacje

Zamykanie naczynek na nogach metodą CLaCS to nowoczesna procedura łącząca dwie popularne metody usuwania pajączków: laseroterapię oraz skleroterapię. Jak przebieg zabieg z wykorzystaniem techniki CLaCS i na czym polega jego wyjątkowość?

Gabinet zabiegowy w Ars Estetica Wrocław Gabinet zabiegowy w Ars Estetica Wrocław

CLaCS - laser i skleroterapia w jednym

Jeszcze do niedawna do usuwania pajączków używano głównie lasera lub skleroterapii. Obie te metody podczas jednej procedury łączy CLaCS (skrót od cryolaser and cryosclerotherapy), dodatkowo wykorzystując zdobycze tak zwanej rozszerzonej rzeczywistości. Podczas zabiegu wykorzystywane jest urządzenie o nazwie Vein Viewer. Umożliwia ono lekarzowi zlokalizowanie żył niewidocznych gołym okiem, znajdujących się na głębokości od 2 mm do 8 mm pod skórą. Sprzęt zrewolucjonizował usuwanie pajączków, ponieważ dotychczas opierało się ono na zamykaniu jedynie widocznych na skórze zmian. Zobrazowanie opisanego wyżej obszaru podskórnego było trudne, ponieważ znajdujące się w nim żyły są położone zbyt głęboko, by dostrzec je gołym okiem i zbyt płytko, by zobaczyć je w badaniu USG. Właśnie dlatego do tej pory lekarze nie byli w stanie skutecznie zamykać naczyń zasilających pajączki widoczne na skórze. Dzięki metodzie CLaCS jest to możliwe.

Przebieg zabiegu wykonywanego metodą CLaCS

Procedura z wykorzystaniem techniki CLaCS trwa zwykle od 20 do 30 minut. Przez cały ten czas skóra jest chłodzona zimnym powietrzem. Zabieg rozpoczyna się użyciem Vein Viewera, dzięki któremu lekarz może zlokalizować wszystkie naczynia na badanym obszarze (na wspomnianej już głębokości od 2 do 8 mm). Kolejny krok to zamknięcie laserem najpłycej położonych pajączków - usuwa on zmiany mające nawet do 4 mm średnicy. Naczynia znajdujące się głębiej są następnie zamykane w procesie skleroterapii. Zaraz po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, jednak efekt ten szybko mija. Czas pełnego dojścia pacjenta do formy sprzed procedury to zaledwie 3-5 dni, przy czym zwykle nie jest konieczne noszenie jakichkolwiek wyrobów uciskowych. Zabieg zwykle należy wykonać ponownie, ostateczną liczbę powtórzeń ustala lekarz. Odstęp między nimi to od 4 do 6 tygodni.

Efekty zabiegu CLaCS

Rezultatem zabiegu jest usunięcie teleangiektazji kończyn dolnych oraz zamknięcie żył je zasilających. Warto przy tym pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną i nie wyglądają identycznie w przypadku każdego pacjenta. Na ostateczne rezultaty wpływają czynniki takie jak wiek, stan zdrowia, tryb życia chorego oraz stosowanie się do zaleceń lekarskich. Możliwe do osiągnięcia efekty są omawiane podczas konsultacji wstępnej. Należy wspomnieć, że nie każdy pacjent będzie mógł poddać się procedurze CLaCS. Do przeciwwskazań zalicza się m.in. niewydolność dużych żył, łuszczyca (w aktywnej fazie), AZS, zaburzenia krzepnięcia krwi, niektóre choroby endokrynologiczne, nadciśnienie oraz cukrzyca.

Więcej na temat zamykanie naczynek na nogach metodą CLaCS

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…